Yapımı Devam Eden Projelerim

3 Boyutlu tarayıcı tablası (2020)

Fotogrametri yöntemi ile farklı açılardan fotograflanan objelerin bilgisayar ortamında 3 boyutlu modelini oluşturmak mümkündür. Daha ölçülebilir ve hata oranını düşürmesini beklediğim objeleri üzerine koyarak tarama yapılacak olan bu tabla sistemini geliştirmekteyim.

Yarı otonom balık tutma teknesi 1:3 (2020)

Balık oltasını kıyıdan açığa taşıyabilecek, uygun mesafede üzerindeki olta takımını bırakabilecek ve başlangıç konumuna geri dönebilecek yüzen bir araç yapımına başladım.Yapımı Tamamlanan Proje ve Faaliyetlerim

Ev kullanımı için akıllı ayna (2018-19)

İnternet ile telefon, bilgisayar gibi bir araç olmadan fiziksel etkileşim noktası oluşturmayı hedeflemekteyiz. Ayna sadece gördüğünü değil bildiğini de yansıtacak.

Güncel haber başlıkları, hava durumu, etkinlik takvimi, Spotify ve Google akıllı asistan sizlerle.

Bilgi Alt_Lab 3D Printing Atölye Çalışması  

Atölye kapsamında katı modelleme teknolojileri ve üç boyutlu baskı türleri tanıtıldıktan sonra modeli baskıya hazırlama ve cihaz kullanımı hakkında giriş seviyesinde bilgi verilmektedir. Anlatımdan sonra katılımcılarla birlikte baskı yapılmaktadır.

prev next

Punnet V2 (2018)

Punnet V2 Endüstriyel alanlar için geliştirilen lojistik destek robotudur. 4 kişilik bir ekiple birlikte yaklaşık 11 ay gibi bir süreçte tasarladığımız ve ürettiğimiz bu proje 15x15x5 cm boyutlarındaki objeleri en kısa zamanda toplayıp, renklerine göre ayırıp, işaretli boşaltma sahalarına istif yapmaktadır. Projemiz İstanbul Bilgi Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bitirme Projeleri (2018) arasında birinci olarak en iyi bitirme projesi ödülüne ve Laureate Robot Mühendisliği Mükemmeliyet Ödülleri (2018/Peru) Yarışmasında ikincilik ödülüne sahip olmuştur. 

 

FPGA Tabanlı Dijital Osiloskop (2018)

Spartan 3E FPGA kiti ile yapmış olduğumuz ilk proje. VHDL ve Verilog dilleri birlikte kullanılarak, analog olarak ölçülen güç, dijital değerlere çevriliyor ve yorumlanabilir oluyor. Geliştirdiğimiz basit arayüz sayesinde VGA çıkışından derlenen verinin görüntüsünü görebilmekteyiz.

 

Motor Sürücü Üretimi (2018)

Yüksek amper dayanımlı çift motor sürücü tasarımı gerçekleştirdik. Kartın PCB tasarımını ve devre testlerini tamamladık, üretime hazır haldedir. 

Punnet V1 (2017)

Punnet Latincede meyve sepeti anlamına gelmektedir. Tarımsal alanlar için yarı otonom meyve toplama robotu tasarımı gerçekleştirdik.

 

Phaselis Antik Kenti (2017-18)

AutoCAD, 3DsMax ve Lumion programlarını kullanarak Phaselis Antik Kentinin 3 boyutlu rekonstrüksiyon modellemesi ve gezinti animasyonunu gerçekleştirdik.

 

Kampüs Bilgilendirme Web Sitesi (2017)

İçerisinde HTML5, CSS, PHP, SQL temellerini barındıran site kampüsteki herkesin hayatını kolaylaştırmaya hazırdır.  

Hesap Makinesi VLSI Tasarımı  (2017)

Toplama, çıkarma ve çıkan sonucu geriye doğru sayabilen bir hesap makinesinin çip tasarımını gerçekleştirdik.

 

Otiur Hikaye Makinesi (2016-18)

Otiur latincede boşa geçen zaman anlamına gelmektedir. Bekleme salonlarına, duraklara ve istasyon gibi kamusal alanlara yerleştirilmek üzere ürettiğimiz, kullanıcılara okumak için kısa içerikler sunan otomattır. Hikaye makinesi olarak ilk örneği Ataşehir Belediyesinde, doğaçlama senaryo içerik üreticisi olarak da ilk örneği Antalya Belediyesinde kullanılmaktadır.

 

Biyonik El (2016-17)

Kullanıcının eline giydiği ve içerisinde sensörler bulunan eldiven sayesinde kullanıcı hareketlerini anlık tekrarlayan biyonik bir el üretimi gerçekleştirdik.

 

Didyma (2016-17)

AutoCAD, 3DsMax, Lumion ve Unity programlarını kullanarak Apollo Tapınağının 3 boyutlu rekonstrüksiyon modellemesi ve sanal gezinti uygulamasını gerçekleştirdim.

 

Bilet satış sistemi (2016-17)

Java tabanlı geliştirdiğimiz bu proje bir otobüs şirketi için bilet satış sistemidir. Sadece ödeme sistemindeki entegrasyonları eksik olan sistem kullanıma hazır durumdadır.

prev next